Uszczelki drzwiowe i kratki wentylacyjne

Uszczelki do szkła, ogniochronne uszczelki drzwiowe i kratki wentylacyjne

Uszczelki do szkła są bardzo istotnym elementem konstrukcji szklanych. Mają znaczący wpływ na izolacyjność akustyczną, dzięki czemu zabezpieczone z ich użyciem przestrzenie są lepiej odizolowane od dźwięków dochodzących z zewnątrz. Dodatkowo skutecznie chronią przed wnikaniem zanieczyszczeń w postaci kurzu lub pyłu. A w przypadku gdy szklane elementy przylegają do siebie, uszczelka uniemożliwia ich wzajemne uszkodzenie. Uszczelki do szkła to rozwiązanie, które znacznie podnosi bezpieczeństwo konstrukcji szklanej i komfort jej codziennego użytkowania.

Uszczelki do szkła znajdują zastosowanie w systemach szklanych drzwi, szklanych ścianach działowych. Są one wykonane z elastycznych, odpornych materiałów, Uszczelnienia mają na celu zwiększenie komfortu użytkowania konstrukcji szklanych, a także zabezpieczenia szkła przed uszkodzeniami.

Uszczelki drzwiowe ogniochronne

Ogniochronne uszczelki drzwiowe to jeden z najskuteczniejszych sposobów odgrodzenia pomieszczenia w razie pożaru. W kontakcie z wysoką temperaturą ogniochronne uszczelki drzwiowe natychmiast pęcznieją wypełniając wszelkie szczeliny, tym samym nie przepuszczając gorącego powietrza i dymu oraz skutecznie tłumiąc szalejące płomienie. Materiał wielokrotnie zwiększa swoją objętość szczelnie wypełniając całą powierzchnię. Dostępne w naszym asortymencie przeciwpożarowe uszczelki do drzwi wykonywane są z wysokogatunkowego tworzywa i dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu odpowiednio dobrane nie zaburzą estetyki. Przeprowadzony szereg testów i badań potwierdza skuteczność oferowanych produktów.

Warto w tym miejscu dodać, że dobrze dobrane uszczelki do szkła mają znaczący wpływ także na izolacyjność akustyczną, dzięki czemu zabezpieczone z ich użyciem przestrzenie są lepiej odizolowane od dźwięków dochodzących z zewnątrz. Dodatkowo skutecznie chronią przed wnikaniem zanieczyszczeń w postaci kurzu lub pyłu. A w przypadku gdy szklane elementy przylegają do siebie, uszczelka uniemożliwia ich wzajemne uszkodzenie. Jest to rozwiązanie, które znacznie podnosi bezpieczeństwo konstrukcji szklanej i komfort jej codziennego użytkowania. 

Kratki wentylacyjne

Kratki wentylacyjne dostępne w naszym asortymencie to produkty wykonywane ze specjalistycznych materiałów, w oparciu o innowacyjne rozwiązania i nowoczesne technologie. Zastosowane tworzywo pęcznieje pod wpływem ognia tworząc gęstą pianę, w efekcie całkowicie blokując cały otwór wentylacyjny. Skutecznie odgradza pomieszczenie, powstrzymując przedostanie się ognia, dymu oraz gorącego powietrza się do wnętrza. Dzięki ogniochronnym kratkom wentylacyjnym zyskają Państwo wyższą ochronę i bezpieczeństwo. W normalnych warunkach kratki nie blokują przepływu powietrza! Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi produktami. W razie pytań zespół doświadczonych specjalistów udzieli fachowej pomocy.