top of page

  >>  PRODUKTY  >>  USZCZELKI PUD  >>  USZCZELKI PUD

USZCZELKI PUD

OGNIOCHRONNE USZCZELKI PĘCZNIEJĄCE DO DRZWI I OKIEN

DOKUMENTY WPROWADZAJĄCE PRODUKT

 • Europejska Deklaracja Właściwości Użytkowych: CARBO/0013-07-11-2019

DANE TECHNICZNE PRODUKTU

 • Klasa odporności ogniowej: do EI 60

 • Reakcja na ogień: B-s2,d0

 • Kolor: ciemnografitowy lub na zamówienie

 • Gęstość: 1,41 ± 10%

 • Zakres temperatury przechowywania: od +5°C do +35°C

 • Maksymalna temperatura stosowania: od +5°C do +35°C

 • Ciśnienie pęcznienia (N/mm2): 0,45 do 0,65 (w zależności od typu)

 • Współczynnik pęcznienia (krotność): od 15 do 30 (w zależności od potrzeby)

 • Okres trwałości do aplikacji: brak limitu, zalecany nie dłużej niż 24 miesiące

 • Opakowanie handlowe: rolka 10m - 50m

 • Certyfikaty: BREEAM, LEED

 • NOWOŚĆ W OFERCIE

Ogniochronna pęczniejąca uszczelka drzwiowa PUD wykonana jest z mieszaniny polimerów i wypełniaczy powodujących pęcznienie uszczelki w warunkach pożaru. Poprzez wielokrotne zwiększenie swojej objętości uniemożliwia rozprzestrzenianie się pożaru przez drzwi przeciwpożarowe, w których jest zamontowana.

Ogniochronna pęczniejąca uszczelka drzwiowa PUD przeznaczona jest do wykonywania ogniochronnych uszczelnień drzwi. Służy do uszczelniania ogniochronnego wręg w skrzydłach oraz ościeżnicach zarówno drewnianych, aluminiowych jak i stalowych drzwi przeciwpożarowych pojedynczych oraz podwójnych. Możliwe także do stosowania na powierzchniach nierównych, a także pod listwami dekoracyjnymi. Ogniochronna pęczniejąca uszczelka drzwiowa PUD jest całkowicie odporna na działanie wody, nie łuszczy się i nie rozwarstwia, po montażu bardzo trudna do zerwania. Ogniochronna pęczniejąca uszczelka drzwiowa PUD jest tłoczona w matrycy przez co posiada bardzo dokładne i niezmienne wymiary geometryczne oraz wysoką jakość powierzchni. W celu ułatwienia montażu ogniochronnej uszczelki mogą być wyposażone w taśmę samoprzylepną. Sprzedaż w zwojach o różnych długościach umożliwia minimalizację odpadu. Wysokość pęcznienia i ciśnienie pęcznienia ogniochronnej uszczelki PUD zbadano w Instytucie Techniki Budowlanej zgodnie z metodą badania EOTA TR024:2006 am:2009.

Ogniochronne uszczelki drzwiowe to jeden z najskuteczniejszych sposobów odgrodzenia pomieszczenia w razie pożaru. W kontakcie z wysoką temperaturą ogniochronne uszczelki drzwiowe natychmiast pęcznieją wypełniając wszelkie szczeliny, tym samym nie przepuszczając gorącego powietrza i dymu oraz skutecznie tłumiąc szalejące płomienie. Materiał wielokrotnie zwiększa swoją objętość szczelnie wypełniając całą powierzchnię. Dostępne w naszym asortymencie przeciwpożarowe uszczelki do drzwi wykonywane są z wysokogatunkowego tworzywa i dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, dzięki czemu odpowiednio dobrane nie zaburzą estetyki. Przeprowadzony szereg testów i badań potwierdza skuteczność oferowanych produktów.

Ogniochronna pęczniejąca uszczelka drzwiowa PUD montowana jest wokół drzwi, w miejscu wcześniej wyfrezowanym. Taśma dwustronnie klejąca 3M zapewnia stabilne połączenie z oklejanym elementem. Opaskę należy dopasować w szczelinę przygotowanego frezu a następnie przykleić ją dookoła zabezpieczanych drzwi lub okien. Przed aplikacją uszczelki PUD powierzchnię należy oczyścić i odtłuścić.

 

UWAGA:

Montaż uszczelek z klejem wykonywać na dobrze wyczyszczone i odtłuszczone powierzchnie - w przypadku powierzchni pomalowanych, farby mogą reagować z klejem np. farby nieutwardzane chemicznie lub poliwinylowe. Należy zatem sprawdzić jakość przyklejając próbkę uszczelki do powierzchni pomalowanej i obserwować reakcje przez okres dwóch dni. Do przyklejania stosować profesjonalne rolki metalowe. Zalecane wykonywanie prac w rękawiczkach.

TABELA WYMIARÓW OGNIOCHRONNYCH USZCZELEK

Przeznaczenie:

Opis techniczny:

Opis techniczny
Przeznaczenie

Zastosowanie:

Zastosowanie
bottom of page