top of page

  >>  PORADY

Rodzaje zabezpieczeń ogniochronnych betonu

Beton to materiał budowlany, który zapewnia wysoki poziom ochrony i bezpieczeństwa pożarowego: jest niepalny, powstrzymuje rozprzestrzenianie się ognia, nie wytwarza żadnego dymu czy gazów toksycznych i nie zwiększa obciążenia ogniowego. Sam w sobie zapewnia bardzo dobre właściwości ognioochronne. Niemniej w przypadku niektórych obiektów budowlanych niezbędne jest zastosowanie dodatkowych zabezpieczeń biernych. Jest to konieczne między innymi wtedy, gdy istnieje konieczność dostosowania obiektu do wymagań R 240. Jakie rodzaje zabezpieczeń ogniochronnych betonu można zastosować?


Dodatkowa ochrona betonu przed ogniem

Aby sprostać szczególnym wymaganiom z zakresu podwyższonego zabezpieczenia ogniochronnego betonu, zastosowanie znajdują takie rozwiązania jak np.:

  • prefabrykowane elementy obudowy, tzw. tubingi, z dodatkiem włókien polipropylenowych PP,

  • obudowa ogniochronna z płyt silikonowo-cementowych,

  • zabezpieczające warstwy natryskowe.

W ofercie naszej firmy znaleźć można przede wszystkim zaprawy ogniochronne / natryski ogniochronne. Zabezpieczenie konstrukcji wykonuje się poprzez metodę natryskową.


Natrysk ogniochronny do betonu Perlifoc przeznaczony jest do biernej ochrony przed ogniem między innymi elementów betonowych nośnych, płyt betonowych kompozytowych płaskich elementów nośnych z betonu i stali profilowanej itp. Aplikacja odbywa się z zastosowaniem agregatów tynkarskich z komorą przepływową, gdzie dochodzi do mieszania zaprawy z wodą. W szybki i precyzyjny sposób nakładana jest trwała, szczelna i doskonale przylegająca do zróżnicowanej powierzchni powłoka.


Natrysk ogniochronny Perlifoc stanowi mieszaninę lekkich surowców, perlitu oraz wermikulitu z hydraulicznym środkiem wiążącym i dodatkami modyfikującymi. Preparat przeznaczony jest do zabezpieczenia wewnątrz obiektów (nie powinien być stosowany na zewnątrz ze względu na działanie czynników atmosferycznych).


Spośród różnych rodzajów zabezpieczeń betonu, warstwy natryskowe to metoda ochrony pasywnej przed ogniem, która gwarantuje wysoką skuteczność przy jednoczesnej łatwej aplikacji preparatu.


W przypadku zainteresowania zaprawą ogniochronną Perlifoc zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści udzielą szczegółowe informacje na temat zapewnianych produktów i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Comments


bottom of page